Цей найбільш суворий серед усіх установлених Церквою постів покликаний приготувати душу кожного християнина до достойної зустрічі свята свят і торжества торжеств Світлого Христового Воскресіння.
Великий піст триває протягом шести тижнів, кожний з яких, і особливо недільні дні, сповнений певних церковно-історичних і біблійних символів, які в загальному повинні сприяти більш глибокому і повному осмисленню посту кожною людиною.
Іншою особливістю Великого посту є специфічні тривалі богослужіння і посилені моління, і Свята Церква закликає своїх вірних протягом постового часу якомога частіше бувати у храмі, брати участь у богослужіннях, приступати до Таїнств Покаяння і Святого Причастя.
Також у Великий піст, як час особливої молитви, слід посилено молитись і за померлих. Окремими поминальними днями є 2-га, 3-тя та 4-та суботи посту, а також і Лазарева субота. Окрім цього пртягом усієї Чотиридесятниці звершується сорокауст за померлих.
Уставом передбачені суворі обмеження у їжі. Так протягом першого тижня визначено сухоядіння, у суботні і недільні дні дозволені єлей і вино, у Лазареву суботу - рибна ікра, у дні свят Благовіщення Пресвятої Богородиці і Входу Господнього в Єрусалим - риба. Однак накладати піст на себе треба помірковано і пам'ятати, що основна суть його - це духовний подвиг.
Бажаю читачам нашого сайту Божого благословення, щоби провести цей піст на користь для душі та тіла, поборити у собі, у своїй душі і серці ті вразливі місця, діючи на які, диявол, вічний ворог людського роду, спокушає та відводить нас від Бога, і у чистоті сердець зустріти Воскреслого Спасителя Господа нашого Ісуса Христа.