9 лютого 2019 року, в день пам’яті пернесення мощей святителя Іоана Золотоустого, архієпископа Константинопольського, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій відвідав Львівську православну богословську академію та звершив Божественну Літургію у Свято-Іоано-Золотоустівському Академічному храмі.
За Літургією Високопреосвященному митрополиту Димитрію співслужили: секретар єпархіального управління, настоятель Львівського храму ікони Божої Матері "Всецариці", митрофорний протоієрей Володимир Бачинський; ректор Львівської православної богословської академії, настоятель храму Введення в храм Пресвятої Богородиці смт. Брюховичі митр. прот. Ярослав Ощудляк; духівник Академії, благочинний Львівського благочиння протоієрей Ярослав Дуда; настоятель Петропавлівського храму м. Жовква архімандрит Маркіян Каюмов; Декан богословського факультету ЛПБА, благочинний академічного храму протоієрей Назарій Лозинський; завідувач кафедри Церковної історії, сотрудник Свято-Миколаївського княжого храму м. Львова протоієрей Петро Політило; сотрудник П'ятницького храму на Підзамче протоієрей Віталій Федюк; сотрудник Академічного храму священик Назарій Гнатів.
За Літургією молилися студенти Академії, а також меценати Свято-Іоано-Золотоустівського храму.
Богослужбові співи виконував Академічний хор ЛПБА (регент – Любов Кобилецька).
Після завершення Літургії, Владика Димитрій у співслужінні духовенства звершив молебень до святителя Іоана Золотоустого.
Насамкінець Архіпастир виголосив повчальне слово в Академічному храмі.
У свою чергу зі словом подяки за відвідини духовної школи та звершене богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся ректор академії протоієрей Ярослав Ощудляк:
"Ваше Високопреосвященство! Дорогий і улюблений наш Владико-Митрополите! Священне Писання вчить кожного християнина за все дякувати Господеві. І в сьогоднішній день, день пам’яті святителя Іоана Золотоустого, день перенесення його святих мощей, ми звершили святу Божественну Літургію, і принесли подяку Богові в тройці єдиному за те, що ми дочекалися того святого благословенного дня і маємо радість сьогодні молитися разом з Вами і з Божим народом.
Ми сьогодні складаємо подяку, дорогий Владико, на Ваші святительські руки, за це повчання яке Ви щойно виголосили для кожного із нас; і кожного року коли Ви промовляєте в день пам’яті святого Іоана Золотоустого, Ви розкриваєте якусь окрему рису Його життя і сьогоднішній день не є виключенням із правила: Ви показали як святитель мав ворогів, Ви розповіли про те, як треба вивчати насліддя святителя Іоана Золотоустого, як кожен священик, а тим більший той хто готується святи пастирем церкви Христової повинен добре знати ці слова повчання «Про священство». Я хотів би сказати що історія нас вчить, народ який має Священне Писання рідною мовою, в народі де є рідною мовою перекладені твори святих отців, - тільки в цьому народі розвивається богословська наука. І ми вдячні тим рокам яким ми прожили нашому Святійшому Патріарху Філарету який започаткував переклад святих отців, і сьогодні ми маємо цілий корпус цих творів, і ми щасливі і надіємося що студенти теперішні і наступні покоління будуть досконалого вивчати твори святих отців і розвивати богословську науку у нашім краю, у нашій державі.
Я хотів би подякувати, дорогий Владико, у Вашій присутності, тим людям, парафіянам, які кожної неділі, кожного свята, наповняють цей храм і моляться разом зі студентами і просять ласки Божої. В особливий спосіб, з Вашого благословення, дорогий Владико, хотів би подякувати Міському голові міста Львова пані Андрію Садовому, бо сьогодні бачу тут у храмі стоять його представники, з Міської ради, і народний депутат з Верховної ради пан Березюк, і дуже радий тим що ця молитва розділена разом з ним. Я надіюся що в цьому році розпочнеться ремонт даху нашої Академії, ми надіємося і чекаємо того божого благословення, погоди щоб розпочався ремонт в будинку нашої Академії.
Владико, я не буду займати багато часу, але хочу запевнити Вас у щирій молитві всіх студентів, викладачів і парафіян за Ваше здоров’я, за успіх Вашої архіпастирської праці в нашому народі, за те все що Ви мрієте щоб воно сповнилося на славу Божу і на славу нашої єпархії і всієї України. А як вияв цієї нашої спільної молитви просимо прийняти цю святу просфору за Божесвтенною Літургією за якою Ви молилися за нас. Іс полла еті Деспота!"
На завершення відвідин Високопреосвященний митрополит Димитрій наділив усіх учасників богослужіння архіпастирським благословенням.