Паломництво юних Черкащан до святинь Львова

Впродовж двох днів перед початком нового навчального року тривали відвідини юних паломників з Черкащини в супроводі з о. Андрієм Грищенком, святинь у м. Львові та околиці. Зустрічали юних гостей настоятель храму Святого Духа с. Оброшино УПЦ КП о. Андрій Лотоцький.


Оглядова екскурсія по славетному Львові взяла початок від гори Високий замок, аби оглянути місто з висоти пташиного лету. Продовжили екскурсію, відвідавши церкву Святого Миколая Мир Ликійських Чудотворця – одну із найстаріших церков Львова, збудовану імовірно між 1264 і 1340 рр., де паломники могли прикластись до частички мощів святого Миколая, та ще декількох святинь: ікони святого Спиридона Триміфунтського Чудотворця з частинкою його взуття та ікони XVII століття «Всецариця». В історичній частині міста ми відвідали Храм Преображення Господнього, Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці – пам’ятка архітектури національного значення, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Далі була площа Ринок – серце Львова, на якій розташована ратуша – головний будинок будь-якого міста, де працює місцеве самоврядування. Вхід до неї охороняють два леви, що тримають у своїх лапах герб нашого міста. Ми піднялися на оглядовий майданчик ратушевої вежі, подолавши триста сходинок, всі задихалися, проте помилувалися краєвидом та забудовою старого Львова. Саме тут ми зустріли п’яту годину вечора, про що нам сповістили дзвони та годинник ратуші, який несе свою службу з 1861р. Помилувалися краєвидом і гайда вниз до духовних осередків нашого міста. Спочатку підійшли до Домініканського собору, від якого традиційно два роки поспіль дитячий вертеп недільної школи з настоятелем храму Святого Духа УПЦ КП с. Оброшино отцем Андрієм приймали участь у ході звіздарів під час Різдвяних свят. Всередині храму помолились, оглянули чудові ікони і через площу Івана Федорова попрямували до ансамблю Успенської церкви, зразка архітектури епохи Відродження, кінця 16 – початку 17 століть. До цього ансамблю входить також каплиця Трьох Святителів (Іоана Золотоустого, Григорія Богослова та Василія Великого) та дзвіниця – вежа Корнякта. На фасаді Успенської церкви розміщена меморіальна дошка Патріарху Київському і всієї України Мстиславу. Всередині церкви збережено багато пам’яток старовинного українського іконопису, найцінніші з них — ікони страсного циклу, які залишилися від первісного Успенського іконостаса, виконаного львівськими митцями Федором Сеньковичем, та Миколою Петрахновичем-Мораховським. Сам іконостас був перенесений до церкви с. Великі Грибовичі біля Львова, як розповів нам згодом настоятель церкви, ректор Львівської духовної семінарії УАПЦ у м. Львові, отець Василь. У храмі багато святинь, зокрема: частинка мощів святого великомученика і цілителя Пантелеймона, мощі святого великомученика Меркурія, мощі святого преподобного Іова Почаївського, мощі в іконі святої великомучениці Анастасії. Ми отримали велику благодать, приклавшись до мошів великих святих. Далі ми зайшли у каплицю Трьох Святителів, яка залишає незабутнє враження. Якщо зазирнути у ліхтар її купола, то створюється враження величезної висоти споруди, хоча насправді вона не вища за двоповерховий будинок.

Завершили екскурсійний огляд першого дня відвідинами Храму Святого Андрія Первозванного та Гарнізонного Храму Святих Верховних Апостолів Петра і Павла. На нічліг групу юних паломників гостинно прийняли парафіяни с. Оброшино. Діти були приємно вражені тією гостинністю та увагою, якою оточили оброшинці юних паломників.

Ранок наступного дня розпочали з молебню до Пресвятої Богородиці у храмі Святого Духа с. Оброшино УПЦ КП, який спільно відслужили о. Андрій Лотоцький та о. Андрій Грищенко. Гості храму, паломники, отримали благословення, окроплення освяченою водою та нагоду прикластись до святинь храму: раки з частичкою мощів Святого священномученика Кипріяна та ікони Святого Меркурія Бригінського з частичкою мощів.

І знову Львів, і довгоочікуваний візит в Покровський кафедральний Собор УПЦ КП, в якому юні паломники вшанували великі святині храму: ікону Божої Матері «Годувальниця», копія якої передана до собору зі святої гори Афон; ікону з частичкою мощів святої великомучениці Варвари, ікону з частичкою мощів святителя Макарія, митрополита Київського та інших.

З незабутніми враженнями про духовні святині Львова, юні паломники повернулись додому. Ми переконані, що такі поїздки дуже важливі та необхідні для духовного єднання українців.







Підготували парафіяни

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 2428

print the material
Accessibility menu
Contrast settings
Font size
Letter spacing
Line height
Images
Font
Reset the settings