Проповідь ієрея Володимира Ведміцького на день пам'яті св. вмч. Димитрія Солунського

"І я скажу вам: просіть, і дасться вам, шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам, бо кожний, хто просить, одержує, хто шукає, знаходить, хто стукає, тому відчиняють. Який з вас, батьків, коли син попросить у нього хліба, подасть йому камінь? Або, коли попросить риби, подасть йому змію замість риби? Або, якщо попросить яйця, подасть йому скорпіона? Отже, якщо ви, будучи злими, вмієте добрі дари давати дітям вашим, то тим більше Отець Небесний дасть Духа Святого тим, хто просить у Нього" (Лк.11, 9-13).


“Господи, не згуби місто це і людей. Якщо місто спасеш і людей – з ними
і я спасенний буду, якщо загубиш – з ними і я загину “
(св. вмч. Димитрій Солунський).

Слава Ісусу Христу! Дорогі у Христі брати і сестри!

Сьогодні, 8 листопада, православна церква вшановує пам’ять святого великомученика Димитрія Солунського. Святий великомученик Димитрій жив у другій половині ІІІ ст. у м. Солуні (з грец. Фессалоніке), був сином римського проконсула. Батьки його були таємними християнами, мали свою домову церкву, в якій таємно молилися, таємно охрестили і наставили в християнській вірі.

Після смерті батька, Галерій Максиміан, поставив його на місце батька проконсулом Фесалонікійської області в 305 році. Основним його завданням було обороняти місто від ворогів і знищувати християн, - проте він став прославляти Господа нашого Ісуса Христа: відкрито вчив людей християнській вірі та викорінював язичницькі звичаї, ідолопоклонство.

Християнський апологет і проповідник святий Климент Олександрійський так описує про велич і знання мученика: "Мученик дає потрійне свідчення: про себе, що він зі справжньою вірністю вірі стоїть при Богові; проти свого противника, що він надаремно наступає на того, що непохитний у любові; для Господа, що в Його науці знаходиться Божа переконлива сила, яку навіть боязнь смерті не може побідити".

Протягом життя бувають такі ситуації, коли ми покладаємо всю свою надію на людей, в певних випадках, а вони нам відмовляють, навіть завдають болю. У нас виникає питання: чому найрідніші люди так можуть підвести у складну хвилину, чи то в хвилину радості, чому вони не вміють порадіти? Наша помилка є в тому, що не вміємо цілковито довіряти Богу, адже Він нас ніколи не підведе. Якщо люди можуть змінювати свої позиції, бути під впливом чого-небудь, - Господь готовий допомогти нам завжди. «Істинно, істинно кажу вам: чого б ви не попросили в Отця в ім’я Моє, дасть вам» (Ін.16:23): Христос не ставить нам жодної умови, - не каже, щоб ми були гідні, досконалі, чи маємо щось заслужити, - а заохочує просити і вірити, що для Бога все можливо, - «неможливе для людей - можливе для Бога» (Лк.18:27). Тому, коли приходимо до Бога з якимось проханням, потрібно запитати самого себе, чи маємо віру, що Бог може це зробити. Чи довіряємо ми Богові? Бо говорить Господь, що все, чого попросимо, - дасться. Пам’ятаймо, що не завжди для нас є корисними наші бажання, а Господь, як люблячий Батько, хоче для нас тільки добра. Тому, коли просимо, завжди вміймо сказати, як говорив Христос: «А втім, не Моя воля, а Твоя нехай буде!» (Лк.22:42). Навчімось віддавати своє життя на волю Божу, бо лише Він знає, що для нас є добром. Він є добрим небесним батьком, який піклується про кожну свою дитину. Отож, потрібно завжди пам’ятати про любов Божу.

Святий великомученик Димитрій Солунський - є для нас сьогодні прикладом великої любові до нашого Небесного Отця: він не злякався лютих гонінь, мук і смерті. Потрібно пам’ятати, що наше життя знаходиться в руках Божих, мати довіру до Спасителя, - «У вас же і волосся на голові все полічено» (Мф.10:30): все що дає нам Господь у нашому житті, все відбувається для нашого добра, - і лише тоді в житті кожного із нас появиться мир та спокій, осягнемо вічного і блаженного життя.

Отож, дорогі брати і сестри, вшановуючи сьогодні пам’ять святого великомученика Димитрія Солунського, щиро помолимось: «Величаємо тебе, страстотерпче Христів Димитрію, і шануємо чесні страждання твої, що за Христа витерпів єси». Амінь!


Священик Володимир Ведміцький,
8 листопада 2017 року


print the material
Accessibility menu
Contrast settings
Font size
Letter spacing
Line height
Images
Font
Reset the settings