Патріарх Московський Кирил про присутність духовенства у ЗМІ і, зокрема, в Інтернеті

23 грудня 2011 р. в залі церковних соборів храму Христа Спасителя відбулися щорічні єпархіальні збори м. Москви на яких виступив з доповіддю Патріарх Московський Кирил.

У своїй доповіді він торкнувся декілька важливих тем, пов’язаних із взаємодією священиків і ЗМІ, а також розкрив свій погляд на присутність духовенства в різних соціальних інтернет-мережах. Зокрема глава РПЦ зауважив, що «…далеко не завжди пастирське слово наших співбратів звучить для світського глядача, слухача, читача поважно і доказово». «Інколи наша закутість і недостатня переконаність, - зазначив Патріарх, — пояснюється вкоріненим з попередніх часів синдромом випадкового гостя, коли представники Церкви були вимушені відчувати себе вдячними тій чи іншій редакції вже за сам факт запрошення до розмови. Але часи змінилися, а деякі із нас змінитися ще не змогли».Патріарх Кирил у своїй доповіді висвітлив і таку болючу тему, як коментарі і заяви з боку священнослужителів для ЗМІ, які інколи «… розпочинають зодягати свої заяви та ініціативи в екстравагантні, провокаційні форми» для того, щоб це вислолювання обов’язково потрапило на стрічки інформаційних агентств і викликало хвилю коментарів та відгуків в Інтернеті або по радіо. «Як результат у суспільній свідомості формується спотворений, а інколи й відштовхуючий образ Православ’я», - заявив глава РПЦ.У своїй доповіді Патріарх Кирил віддав перевагу виступам духовенства по радіо, згадавши «прекрасні, діючі приклади радіопроповідей» єпископа Василя Родзянко і митрополита Антонія (Блума) на Бі-Бі-Сі. Разом з тим Патріарх торкнувся і проблеми прямого ефіру на телебаченні: «Бувають випадки, коли, порушуючи безпосередньо у прямому ефірі раніш досягнуті домовленості з представниками Церкви, журналісти спеціально ставлять кліриків в незручне становище». Разом з тим «…складається таке враження, що наші співбрати приходять на дискусії і дебати недостатньо підготовленими», а їм досить часто «доводиться вести розмову з людьми спокушеними, які вміло повертають нашу непідготовленість проти Церкви Божої».

Окремо Патріарх Кирил торкнувся присутності священнослужителів в Інтернеті. Зокрема він зауважив: «Кожний священнослужитель, який бере участь в обговореннях, дискусіях в Фейсбуці, твітеррі, «живому журналі» й інших електронних товариствах, повинен постійно пам’ятати про ту відповідальність, яку накладає на нього виступ у публічному просторі. Люди дивляться на вас у першу чергу як на священиків. Необережні, а інколи й епатовані висловлювання окремих кліриків кидають тінь на всю Церкву Божу, викликають хвилі зворотніх дискусій у блогосфері…».

Загалом у своїй щорічній доповіді Патріарх Кирил ще раз підкреслив, що у сучасному світі Церква зобов’язана активно використовувати інформаційний простір як засіб для проповіді Євангелія.

Артем Лебединський,спеціально для «Град Лева»


Pоздрукувати матеріал
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування