Сьогодення

Львівсько-Сокальська єпархія сьогодні є однією із найвпливовіших єпархій Української Православної Церкви Київського Патріархату. До її складу станом на 1 січня 2011 р. входять 11 благочинь із 252 парафіями. У парафіях єпархії (згідно із штатним реєстром) відправляють богослужіння 212 священиків та 10 дияконів, діє Свято-Іоано-Золотоустівський чоловічий монастир м. Львова та жіночий монастир св. рівноапостольного князя Володимира Великого у м. Червонограді. Духовенство єпархії виконує душпастирські обов’язки не тільки на парафіях, але й в державних навчальних закладах, військових частинах, місцях позбавлення волів; викладає богословські курси у вищих навчальних закладах, уроки християнської етики в загальноосвітніх школах. Клір єпархії бере активну участь в екуменічних та доброчинних акціях.

У Львівсько-Сокальській єпархії плідно функціонує Львівська православна богословська академія, яка щорічно випускає десятки бакалаврів та магістрів богослів’я, священиків, що провадять своє пастирське служіння не лише у Львівській, але й в інших православних єпархіях України. Академія, як богословський заклад через наукові семінари та диспути, а також конференції формує розвиток сучасного українського православного богослів’я.

У єпархії проведено низку заходів з нагоди 2000-ліття Різдва Христового, науково-практичні конференції з нагоди 460-ї річниці заснування Львівської єпархії; 90-річчя проголошення автокефалії Української Церкви.

Найурочистішою подією, яка нещодавно відбулася у Львівській єпархії стало прославлення давньої чудотворної ікони Львівської Богоматері. Святкування 4 грудня 2010 року очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-україни філарет у спів служінні керуючого єпархією митрополита Димитрія та єпископату УПЦ Київського Патріархату. 13 грудня 2010 року на черговому засіданні Священного Синоду було прийнято рішення про встановлення особливого дня шанування Львівської святині – у неділю після дня пам’яті святого вмч. Юрія Переможця.

З 2002 року у Львівській єпархії виходить журнал «Церковні дзвони» накладом 1000 екземплярів.

При єпархіальному управлінні діє Інформаційно-видавничий відділ та його підрозділ – прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії, яка висвітлює події церковно-громадського життя єпархії на офіційному веб-сайті http://www.gradleva.com/. З вересня 2011 року запрацював новий проект Львівської єпархії — православне інтернет-радіо http://radio.gradleva.com/. Також у наступному 2012 році заплановане видання щоквартальника «Львівські єпархіальні відомості».

На території єпархії знаходиться чимало святинь, яким вклоняються віруючі і прочани, що прибувають з різних кутків України та із закордону. У Львівському Свято-Покровському кафедральному соборі знаходиться копія чудотворної ікони Львівської Божої Матері. В княжій Свято-Миколаївській церкві м. Львова знаходиться давній кипарисовий хрест. Його походження пов’язують із прибуттям до Львова східних патріархів Іоакима або Ієремії; ікона Божої Матері «Одигитрія» пензля Федора Сеньковича поч. ХVІІ ст. Чимало реліквій зберігається і в стародавній львівській церкві Параскеви П’ятниці, зокрема шанований образ Кохавинської Божої Матері та давній хрест-мощовик з часткою Святого Животворчого Древа Господнього. У храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Львова, що на вул. Пилипа Орлика, знаходиться список чудотворної ікони Божої Матері «Всецариця», привезений прочанами з Афону, часточки мощів багатьох українських святих, преподобних печерських та почаївських подвижників. З давнього часу у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Кам’янка Бузька парафіяни шанують чудотворний образ Кам’янко-Стромилівської Божої Матері. Шанованою також є ікона Турковицької Божої Матері у Свято-Покровській церкві с. Рудно, Львівського благочиння. Здавна як центр паломництва славиться місце подвигу ігумена Петра Ратенського, неподалік якого у с. Широке Сокальського благочиння б’є джерело цілющої води, та чудотворне джерело на місці явлення Божої Матері у с. Заглинна, Жовківського благочиння.