"Розуміння таїнства шлюбу в Старому та Новому Завіті" - ієрей Артемій Бабленюк під час лекції із богослів'я на Львівських братських студіях

15 вересня 2017 року в Залі засідань Львівського єпархіального управління відбулася чергова лекція із богослів'я в рамках Львівських братських студій, що діють при Покровському кафедральному соборі м. Львова.


Лекція була присвячена темі: "Розуміння старозарозавітнього та новозавітнього шлюбу".

Лектором виступив завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк.

Отець Артемій разом з аудиторією слухачів детально розібрали чин таїнства шлюбу.

За своєю історією це Таїнство сягає початків створення перших людей – Адама і Єви. Слова Господа, які Він сказав у раю до перших людей "Плодіться і розмножуйтеся, і володійте землею" (Бут. 1: 27-28), і "Тому покине чоловік батька і матір свою, і пристане до жінки своєї – і стануть вони однією плоттю" (Бут. 2:24) – є основними, для підтвердження того, що союз між чоловіком і жінкою, не є наслідком гріхопадіння, а встановлений Богом, ще до падіння праотців.

В Старому Завіті головною метою шлюбу було дітонародження. Це бачимо на прикладі пар Авраама і Сари, праведних Захарія і Єлисавети, Іоакима і Анни, які молилися все життя про дарування потомства. Причина найперша була у тому, що ізраїльський народ чекав Месію і коли сім’я була бездітна, то вважалася проклятою Богом, і від таких відверталися люди.

З настанням Нового Завіту метою Шлюбу стало обоження. Християнська сім’я – це мала Церква Христова, а християнський Шлюб – одна із форм служіння Богу. І тому, у сім’ї головна мета – це вдосконалення в духовному житті і примноження благодаті Божої.

В Таїнстві Шлюбу відбувається з’єднання Богом чоловіка і жінку в "єдину плоть". Про що у свій час говорив Ісус Христос: "Отже, що Бог з’єднав, того людина нехай не розлучає" (Мф. 19: 6).

Підсумовуючи першу частину зустрічі ми дійшли до таких висновків:

У Таїнстві Шлюбу подружній парі дарується від Бога "зернина любові", яку вони повинні плекати і зміцнювати, щоб в подальшому володіти справжньою любов’ю. Вона, ж приведе їх до життя вічного в Царстві Небесному.

Також, про важливість і велич Шлюбу дізнаємося із того, що Сам Господь Ісус Христос благословив його під час Свого земного життя і початок чудес Христос розпочав саме на весіллі в Кані Галилейській.

Під час вінчання на подружню пару священик (або єпископ) покладає вінці, що символізує собою царську корону, а також – вінці мучеництва (свідки Христа). Тому, й неспроста, в чині вінчання співається тропар: "Святі мученики, ви славно страждали і вінчалися, моліться до Господа, щоб помилував душі наші». Митрополит Антоній Сурожський, стосовно цього пише: "Мученики – це не тільки ті хто страждає. Древньогрецьке слово, яке означає мученика, перекладається, як "свідок". І, тут говориться про те, що всі свідки Христові, які достойно пронесли свій хрест і які досягнули перемоги, тобто в кінці-кінців вінчалися перемогою, показують нам приклад. Життя цієї пари, чоловіка і жінки, повинне бути таким, щоб всі зрозуміли, що таке Царство Боже, яке прийшло в силі, що звершується із парою в той час, коли вони придають своє життя Богу і коли Бог із цього земного життя робить дещо зовсім недосяжне по красі, по глибині, по величині, що це уже небо на землі".

У другій половині зустрічі, традиційно, її учасники мали змогу поставити питання лектору на тему прослуханої лекції чи будь-якої актуальної для них духовної проблеми.

Зазначимо, метою таких духовних зустрічей-бесід і лекцій є глибше ознайомлення воцерковлених християн із церковною історією, основами християнського богослів'я, більш ґрунтовне вивчення Біблії. Окрім того подібні лекції мають на меті допомогти тим людям, які роблять лише перші кроки в християнстві.

Зустрічі проводяться щоп'ятниці за адресою м. Львів, вул. Грушевського, 2.

Контактний телефон для охочих приєднатися до аудиторії слухачів Львівських братських студій - 096 450 4000 (Марія).

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 2029

Pоздрукувати матеріал
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування