21 жовтня 2016 року в Залі засідань Львівського єпархіального управління відбулася чергова лекція зі Священного Писання в рамках Львівських братських студій, що діють при Покровському кафедральному соборі м. Львова.
Лекція була присвячена темі "Актуальні питання сім'ї і подружнього життя".
Лектором виступив проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак.
Отець Михаїл разом з аудиторією слухачів детально розібрали питання християнського погляду на шлюб.
"Коли люди одружуються, вони стають одним цілим. Мета шлюбу - жити одним цілим в любові. Молитва при вінчанні - допомога хлопцеві чи дівчині стати кращим.
У кожному таїнстві ми отримуємо силу благодаті і ця людина, яка переживає це таїнство, повинна в житті зреалізувати це. Людина, яка прийняла Христа, має вжитися в церкві. Наприклад, Таїнство Хрещення - ми всі маємо змогу одухотворитися, отримати той зачаток. Бачення гріха - це дар Божий.
У чому полягає різниця між вінчанням і невінчаним подружжям?
Для християнина шлюб - Царство Боже; самозречення один перед одним; парі потрібно пожертвувати собою заради іншої людини. Це вказівка на християнський шлюб. Той хто жертвує, на тому тримається сім'я; тому Господь інколи єднає протилежності, тоді один вшановує іншого, вимолює його, таким чином відбувається спасіння обох. Будь-який шлюб є шлюб. Церква підносить шлюб на перше місце після Бога. Християнський шлюб - шлюб у Євхаристії. Коли люди невінчані, можливо, вони не бажають жити церквоним життям. Вінчані - мають цю унікальну можливість, а невінчаних закликають до цієї унікальної можливості. Коли в людини Бог на першому місці, то все інше на своєму місці. З 4 ст. в церкву входить чинопослідування вінчання. За структурою це скорочена Літургія. Вінець - символ мучеництва, тому що Церква вбачає в шлюбі подвиг.
Чи потрібно класти на голову вінець, чи тримати його над головою?
Шлюб утворюється на небесах, тому його прийнято тримати над головою; якщо вони покладені на голови - непринципово; принципово те, чи буде в їхньому подружньому житті жертовність. Головне не буква закону, а дух закону.
У другій половині зустрічі, традиційно, її учасники мали змогу поставити питання лекторам на тему прослуханої лекції чи будь-якої актуальної для них духовної проблеми.
Зазначимо, метою таких духовних зустрічей-бесід і лекцій є глибше ознайомлення воцерковлених християн із церковною історією, основами християнського богослів'я, більш ґрунтовне вивчення Біблії. Окрім того подібні лекції мають на меті допомогти тим людям, які роблять лише перші кроки в християнстві.
Зустрічі проводяться щоп'ятниці за адресою м. Львів, вул. Грушевського, 2.
Контактний телефон для охочих приєднатися до аудиторії слухачів Львівських братських студій - 096 450 4000 (Марія).