Митрополит Димитрій звершив освячення храму-каплиці на честь святого Агапіта Печерського на території госпіталю Державної прикордонної служби України (ДПСУ) у Львові

26 червня 2026 року митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив освячення храму-каплиці на честь святого Агапіта Печерського на території госпіталю Державної прикордонної служби України (ДПСУ) у Львові.

Разом з Архієреєм молилися: секретар єпархіального управління, настоятель Львівського храму ікони Божої Матері «Всецариці» протоієрей Володимир Бачинський; ректор ЛПБА, ключар кафедрального Свято-Покровського собору, протоієрей Михайло Сивак; протоієрей Тарас Тимчишин (Львівська єпархія); військовий капелан, настоятель храму-каплиці Святого Агапіта Печерського, протоієрей Василь Іванків; настоятель храму Різдва Іоана Хрестителя м.Львова, протоієрей Степан Палько; протоієрей Володимир Росквас (Дрогобицько-Самбірська єпархія); протоієрей Руслан Матвієнко (Львівська єпархія); завідувач канцелярії єпархіального управління ієромонах Філарет Добрянський; начальник сектору організації діяльності служби військового капеланства Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, підполковник, ієрей Назаров Костянтин; диякон Андрій Кучкуда.

Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу й український народ, а також за упокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини та мирних жителів.

Після освячення митрополит Димитрій звернувся до присутніх зі словом у якому наголосив на особливому значенні храму на території військового госпіталю, адже тут перебувають люди, які ціною власного здоров’я та життя боронять українську державу. Архієрей зазначив, що поряд із тілесним лікуванням надзвичайно важливим є й духовне зцілення.

Також з благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія митрополит Димитрій відзначив церковними нагородами:

Медаллю «За жертовність і любов до України» було нагороджено:
* Шолоту Ігоря Казимировича

Архієрейською грамотою були нагороджені:
* Балясевич Людмила Миколаївна
* Вовчко Леся Володимирівна
* Соболевський Руслан Віталійович
* Лужецька Марія Володимирівна

У свою чергу до Владики Димитрія звернувся настоятель новоосвяченого храму-каплиці святого преподобного Агапіта Печерського, протоієрей Василь Іванків, подякувавши за архіпастирський візит, спільну молитву та звершення чину освячення каплиці. Також отець Василь зазначив, що храм, який стоїть на території військового госпіталю є місцем молитви, духовної підтримки та надії для військовослужбовців, медичного персоналу і всіх, хто перебуває на лікуванні. Він висловив сподівання, що за молитвами святого Агапіта Печерського – лікаря безвідплатного – у цій святині люди, зранені тілесно і духовно, знаходитимуть розраду, душевний мир і зцілення.

Після цього до присутніх звернулися представники керівництва військового госпіталю. У своєму слові вони наголосили, що поява храму-каплиці на території медичного закладу є важливою подією для всіх, хто тут проходить лікування та несе служіння, адже там, де є щира молитва і віра в Бога, – там ближчою стає й наша Перемога.

На завершення урочистостей митрополит Димитрій відвідав поранених українських воїнів, які проходять лікування у військовому госпіталі. Владика висловив слова вдячності захисникам за їхню жертовність і мужність у боротьбі за Україну, побажав їм якнайшвидшого одужання та Божої допомоги. На згадку про зустріч архіпастир подарував військовослужбовцям молитовники.

Пресслужба Львівсько-Сокальської єпархії

Pоздрукувати матеріал
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування