Слово Високопреосвященного митрополита Димитрія за Божественною Літургією у неділю про блудного сина

Дорогі брати і сестри!

Хочу звернути вашу увагу на присутність у нашому храмі цієї ікони Божої Матері “Знамення”. Одразу скажу, що ця ікона не визнана чудотворною, адже згідно уявлень багатьох людей, якщо тільки у храмі з’являється якась особлива ікона, то обов’язково вона повинна бути чудотворною. Це зовсім не так! Але також скажу, що якщо ми приходитимемо до Божої Матері зі щирою молитвою і вірою, Вона неодмінно явить нам своє чудо, можливо і через цю ікону. Тому, незалежно від того, чи образ є щойно придбаним у церковній крамниці, чи написаний іконописцями на замовлення, чи це є старовинний храмовий образ, ми повинні однаково найперше розуміти, що молимося ми не до самого полотна, а до Пресвятої Богродиці на ньому зображеної.

Особливість цієї ікони полягає в тому, що вона має свою довгу і доволі непросту історію. Написання її датується серединою XVIII століття. Вона була віднайдена і відновлена коштом академіка Ігоря Івановича Грициняка, який, нагадаю, раніше подарував нашому собору іншу старовинну ікону Божої Матері, яку ми називаємо “Подільською” і яка містить вмонтовані мощі чотирьох святих. Сам Ігор Іванович виявив бажання, щоби цей образ перебував у нашому храмі.

Свого часу цей образ Ігор Іванович придбав у Києві, де вона, згорнута у сувій, продавалася на одному з розвалів серед іншого непотребу. Стан її був плачевний, вона була понищена, зображення подекуди було відсутнім. Наші ж львівські реставратори, родина Откович, зуміли зробити справжнє чудо, подарувавши цій іконі друге і, сподіваємося, довге життя. Цьому образу присвячена велика книга-альбом, яка так і називається “Ікона “Богородиця Знамення”. Книгу цю, якщо вам цікаво дізнатися про ікону більше, можна знайти у Львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Я ж зауважу лише, що походить вона, найбільше ймовірно, з одного з монастирів Центральної чи Лівобережної України, де християнські святині чи не найбільше постраждали від безбожницького комуно-більшовицького режиму.

Ще протягом певного часу образ постоїть на середині храму, а пізніше ми знайдемо для нього належне місце, розмістимо поруч молитву, і, думаю, ви так само звертатиметеся перед ним у молитвах до Божої Матері, як і перед уже рідними для нас “Львівською” іконою Богородиці, “Подільською” іконою, “Галактотрафусою”, привезеною зі Святого Афону.

Нехай поміч Божої Матері, Її заступництво і Покров перебуває над нами у всі дні нашого життя!

(слово виголошене після Божественної Літургії у Покровському кафедральному соборі у неділю про блудного сина, 8 лютого 2015 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


СЛОВО МИТРОПОЛИТА ДИМИТРІЯ >>>

Pоздрукувати матеріал
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування