Великий піст - шоста седмиця

У богослужінні седмичних днів шостої седмиці - Квітної розкривається євангельська притча про багатого і Лазаря, щоб спонукати віруючих до істинного покаяння, яким досягається Царство Боже. Церква переконує віруючих уникати немилосердя і нелюдяності багача, ревнувати ж терпінню і великодушності Лазаря, бо Царство Боже не їжа й питво, а праведність і стриманість зі святістю і милосердям.

У суботу шостої седмиці - Квітної Церква згадує чудо воскресіння Господом Ісусом Христом Лазаря, тому вона називається Лазаревою суботою.

Воскресінням Лазаря Ісус Христос явив Свою Божественну силу і славу і запевнив Своїх учнів і всіх у прийдешньому Своєму Воскресінні і загальному воскресінні померлих у день Суду Божого.

Неділя Вай присвячена спогаду урочистого Входу Господнього у Єрусалим, куди Він йшов для страждань і Хресної смерті. Ця подія описана всіма євангелістами: Мф. 21, 1 - 11, Мк. 11, 1 - 11; Лк. 19, 29 - 44; Ін. 12, 12 - 19. Це свято називається Неділею Вай (гілок, віття), Неділею квітконосною, а також Вербною неділею від звичаю освячувати в цей день пальмові гілки, замінені у нас вербами.

Свято Входу Господнього до Єрусалиму належить до дванадесятих свят, але не має ні передсвята ні віддання свята, бо оточений днями посту Чотиридесятниці і Страсної седмиці. Однак, хоча він і не має днів передсвята, подібно до інших дванадесятих свят, богослужіння всієї попередньої седмиці, починаючи з понеділка, в багатьох стихирах і тропарях присвячене події входу Господа в Єрусалим.

У п'ятницю седмиці Квітної закінчується піст Святої Чотиридесятниці. В цей день в одній з стихир на "Господи, взиваю" співається: "Душекорисно звершивши Чотиридесятницю, і святу седмицю Страстей Твоїх просимо бачити, Чоловіколюбче".

Лазарева субота і Вербна неділя служать переходом від Чотиридесятниці до Страсної седмиці.

Pоздрукувати матеріал
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування